VÝŽIVA

Pravidelně cvičíte a i přesto se vám nedaří se dostat na vaši ideální váhu?


Poraďte se s naším poradcem pro výživu Klárou.

Nechá vás vyplnit vstupní dotazník, sestaví vám jídelníček na míru a pravidelně vás bude měřit a vážit.

Základní pravidla pro hubnutí

  1. Každý jedinec má jiné potřeby, proto každý potřebuje individuální režim. Neexistuje žádný jednotný vzorový fígl, který bude fungovat na všechny bez rozdílu. To je důležité si uvědomit.
    Co to znamená? Když Vám bude dávat rady kamarádka, které zaručeně něco funguje, u Vás to tak být vůbec nemusí.
  2. Je potřeba znát svůj bazální metabolismus a aktivitu. Pro zjištění je dobré nechat se změřit na bioimpedanční váze (ta vám zjistí složení těla tj. % tuku, % svalové hmoty, % tělesné vody a další).
  3. Je potřeba tělu vytvořit ROZUMNÝ kalorický deficit, který by měl být mezi 1.600 kJ - 2.700 kJ na 1 den (což odpovídá hubnutí 300 - 500g tuku týdně), NIKDY by tento deficit neměl jít pod hodnotu Vašeho bazálního metabolismu!
  4. Váhový úbytek je v tuto chvíli pozvolný, avšak hubnete především tuk a máte lepší předpoklad k tomu, že si váhu udržíte.
  5. Hubnutí v kombinaci správně nastavené stravy a správné dávky pohybu (intenzita, druh, četnost) je cesta k úspěchu.
  6. Doporučujeme Vám udržovat tělo v deficitu, avšak minimálně na hodnotě bazálního metabolismu, maximálně 3 měsíce v kuse, poté je na chvíli třeba vystřídat redukční režim za racionální (vyvážený tj. výdej=příjem). Po určité době dodržování racionálního jídelníčku si opět v klidu nastavte redukční režim. (např. 3 měsíce redukce/ 3 měsíce racio/ 3 měsíce redukce a tak dokola).
  7. Dále je potřeba sledovat optimální množství jednotlivých živin ve stravě, ale to už je na delší povídání :-)

1 lekce H.E.A.T. Programu o délce 50 minut = výdej 1.600 - 2.000 kJ